PSONI - Żory | Metody część VII. Jak pewne angielskie małżeństwo pracując z dziećmi z niepełnosprawnością, czytając Nabokowa i jego zdaniem się inspirując, metodę stworzyło, a metoda ta zawojowała świat. Metoda Knillów.
5179
post-template-default,single,single-post,postid-5179,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.8,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Metody część VII. Jak pewne angielskie małżeństwo pracując z dziećmi z niepełnosprawnością, czytając Nabokowa i jego zdaniem się inspirując, metodę stworzyło, a metoda ta zawojowała świat. Metoda Knillów.

23 maja Metody część VII. Jak pewne angielskie małżeństwo pracując z dziećmi z niepełnosprawnością, czytając Nabokowa i jego zdaniem się inspirując, metodę stworzyło, a metoda ta zawojowała świat. Metoda Knillów.

Co tworzy więzi między ludźmi? Co powoduje, że mamy kontakt z rzeczywistością? Skąd wiemy, że lód jest zimny, a woda mokra? To nietrudne pytania, odpowiedź jest dość łatwa. Oczywiście dotyk to sprawia. W „Lolicie” Nabokowa – dość kontrowersyjnej książce i przez lata budzącej emocje, jest takie zdanie, w którym autor mówi, iż zmysł dotyku może być naszym jedynym kontaktem z rzeczywistością. I w istocie tak jest. Zauważyło tę prawidłowość małżeństwo Knillów i postanowili, iż swą metodę oprą właśnie na dotyku. Jak postanowili tak też zrobili, metodę spisał Christoper w książce „Dotyk i komunikacja”, Marianna pomogła opracować i angielskie małżeństwo pracujące w Norwegii znane stało się na całym świecie. My też od zawsze ich znamy i metodę stosujemy.

 

 

Tekst łatwy do czytania

ETR-300x297

 

Jeśli ktoś nie może się porozumiewać za pomocą słów i w ogóle ma problemy z komunikowaniem się, to przydatny staje się dotyk. Pierwszym doświadczeniem noworodka jest przecież dotyk mamy. Dzięki niemu odczuwamy świat: chłód, ciepło, przyjemność. Może on pomagać dzieciom z porażeniem zrozumieć otaczającą ich rzeczywistość. Pomaga im też doświadczać swego ciała. To wszystko zauważyło małżeństwo pracujące z dziećmi niepełnosprawnymi w Norwegii. Nazywają się Knill. Wymyślili oni metodę opartą właśnie na dotyku. W ośrodku ją stosujemy. Zobaczcie zdjęcia.   

Fot. Tomasz Neesing

 



Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress