PSONI - Żory | Tylko kwiaty mogą ocalić świat. Pracownia bukieciarstwa w naszych WTZ – towarzysz broni na barykadzie walki o piękno.
2983
post-template-default,single,single-post,postid-2983,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.8,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Tylko kwiaty mogą ocalić świat. Pracownia bukieciarstwa w naszych WTZ – towarzysz broni na barykadzie walki o piękno.

13 mar Tylko kwiaty mogą ocalić świat. Pracownia bukieciarstwa w naszych WTZ – towarzysz broni na barykadzie walki o piękno.

Cóż to by była za nowina, gdybyśmy napisali, że człowiek był i jeszcze chyba trochę jest wrażliwy na piękno. Czy w przyszłości będzie – tego nie wiemy i mamy w tym przedmiocie duże wątpliwości. Jakby się tak głębiej zastanowić, to wiele rzeczy wokół nas traci swe piękno, przedmioty, których na co dzień  używamy, miasta, w których mieszkamy, sztuka współczesna, która już dawno przestała być piękna i jest taka tylko z nazwy. Czasem mamy wrażenie, że świat na przestrzeni wieków stracił wiele ze swego uroku. Wystarczy porównać renesansowe czy barokowe malarstwo ze współczesnym i już wiemy, że coś jest na rzeczy. Podobnie z architekturą, muzyką, a nawet modą. Jedno jednak jest niezmienne – piękno natury, szczególnie kwiatów. Sztukę ich układania w bukiety znamy od starożytności. Grecy, Rzymianie, a przed nimi Babilończycy i Egipcjanie układali kwiaty w przeróżne konfiguracje, ciesząc swe oczy ich magią. W Azji powstała ikebana, będąca w Japonii odpowiednikiem europejskiego malarstwa symbolicznego, a także czegoś w rodzaju filozofii. Tak, tak, natura plus człowiek czasem może implikować jakieś dobro.

W grudniu w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej rozpoczęła działalność nowa pracownia – pracownia bukieciarstwa. Jest to nasza 17 pracownia, co potwierdza fakt, iż nasz WTZ jest jednym z największych i najlepszych zarazem w Polsce. Od jakiegoś czasu więc, pięciu  warsztatowiczów, pod czułym i pomocnym okiem Pani Hani, uprawia starożytną sztukę układania kwiatów. Świat jeszcze całkiem nie zszedł na psy, jeśli wciąż żyją ludzie wrażliwi na piękno flory.

Fot. Tymoteusz Ciastko



Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress