PSONI - Żory | OREW
85
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-85,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-7.8,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

O R E W

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno Wychowawczy
phone 32/47 52 048 mail orew.zory@psoni.org.pl

Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy jest niepubliczną placówką oświatową przeznaczoną dla wychowanków w wieku od 3 do 25 roku życia z głęboką niepełnosprawnością intelektualną ze sprzężeniami, którzy wymagają kompleksowej wielodyscyplinarnej pomocy rehabilitacyjno – edukacyjnej, świadczonej w odpowiednich warunkach i z opieką dostosowaną do stanu psychofizycznego i wieku. 

OREW jest współrelaizatorem kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, w ramach którego udzielane są świadczenia w zakresie rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w ośrodku/oddziale dziennym. Celem działania placówki jest poprawa rozwoju psychoruchowego i społecznego, poprawa ogólnego stanu zdrowia i sprawności oraz umiejętności funkcjonowania w życiu codziennym, rozwijanie zainteresowania otaczającym światem, poznawanie rzeczy, zjawisk, rozwój myślenia, rozwijanie umiejętności współżycia w grupie. Wychowankowie są codziennie dowożeni i odwożeni na zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze. Nasi wychowankowie są nie tylko z terenu miasta Żory, ale również z gmin ościennych takich jak Suszec, Pawłowice, Rybnik, Krzyżowice, Świerklany, Orzesze, Wodzisław Śląski, Czerwionka-Leszczyny, Miedźna, Czyżowice, Mszana.

 

Program zajęć edukacyjno-terapeutycznych w OREW jest prowadzony w oparciu o:

 • podstawę programową kształcenia ogólnego dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym,
 • rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23.04.2013r. w sprawie warunków i sposobu organizowania zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim.

 

W roku szkolnym 2018/2019 w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym kontynuuje naukę 61 wychowanków: 56 w grupach rewalidacyjno-wychowawczych i 5 pobierających naukę w trybie indywidualnym. Ogółem funkcjonuje 14 grup rewalidacyjno-wychowawczych, wszystkie czteroosobowe. W każdej z grup pracuje nauczyciel oligofrenopedagog oraz opiekun osób niepełnosprawnych.

Kierownictwo OREW

Dyrektorem OREW jest Pan Tomasz Tomiak.

Zastępcą Dyrektora OREW jest Pani Sylwia Burda-Karwot.

Zasady przyjmowania dzieci do placówki OREW

Do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego mogą zostać przyjęte dzieci w wieku od 3 do 25 lat z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

Do przyjęcia dziecka do OREW wymagane są następujące dokumenty:

 • podanie do Dyrektora OREW o przyjęcie dziecka,
 • orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych zespołowych lub indywidualnych,
 • skierowanie do OREW wystawione przez Prezydenta Miasta Żory,
 • skierowanie „do Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci” wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza następujących oddziałów szpitalnych i poradni specjalistycznych: neonatologicznej; rehabilitacyjnej; ortopedii i traumatologii narządu ruchu; neurologicznej; reumatologicznej; chirurgii dziecięcej; endokrynologii dziecięcej; diabetologii dziecięcej.

Aktualności z OREW

 • Praca dla fizjoterapeuty – DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU

  UWAGA ‼️📢 Poszukujemy pracownika na stanowisko fizjoterapeuty w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym. Rozpoczęcie pracy od 1️⃣ września 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣r. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Dyrektorem OREW ☎️ 32 47 52 048 Swoje CV można też przesłać drogą elektroniczną: 📧 orew.zory@psoni.org.pl 📧bop.zory@psoni.org.pl...

 • Wreszcie prawie normalnie😀

  Od wczoraj OREW powrócił na dawne tory. Znów słychać śmiech😁 na korytarzach, różne dźwięki, muzykę 🎼codzienną krzątaninę. Oczywiście wszystko w reżimie sanitarnym, maskach 😷przyłbicach, tych rzeczach. Ale radość jest wielka, a jeszcze do tego Kamil ma urodziny 🎂 Sto lat Kamil‼️🎁🥳...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress