PSONI - Żory | Trening umiejętności spędzania czasu wolnego
9446
post-template-default,single,single-post,postid-9446,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.8,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Trening umiejętności spędzania czasu wolnego

12 wrz Trening umiejętności spędzania czasu wolnego

Od stycznia tego roku nasze Stowarzyszenie realizuje wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żorach projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Razem do samodzielności w Żorach – aktywizacja osób i rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym”.

 

W ramach projektu realizowane są między innymi  treningi umiejętności dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnicy projektu wzięli ostatnio udział w treningu samodzielnego planowania i spędzania czasu wolnego i w jego ramach udali się na spacer po Żorach oraz do herbaciarni, którą samodzielnie wybrali. Trenerzy uczyli uczestników jak czytać menu w kawiarni, jak składać zamówienie oraz jak płacić za zakupiony poczęstunek. Ponadto w trakcie treningu trenerzy rozmawiali z uczestnikami projektu na temat różnych możliwych form spędzania czasu wolnego oraz sposobów jego planowania. Kolejnym treningiem będzie trening obsługi urządzeń RTV i AGD, a więc tych urządzeń, których umiejętność obsługi jest niezbędna w samodzielnym życiu.

 Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress