PSONI - Żory | Wszystko co nas otacza i jeszcze więcej
8120
post-template-default,single,single-post,postid-8120,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.8,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Wszystko co nas otacza i jeszcze więcej

22 Sty Wszystko co nas otacza i jeszcze więcej

 

A teraz zagadka: jak myślicie, czy jest jakiś wyróżnik sprawiający, iż bez najmniejszych wątpliwości możemy określić epokę, czasy, w których dane wydarzenie ma miejsce? Co definiuje otaczający nas świat, rzeczywistość w której żyjemy? Czy jest jakaś istotna cecha, identyfikator? Oczywiście, jest to estetyka, estetyka przedmiotów – tak zwany dizajn, moda, architektura, słowem wszystko co nas otacza, wszystko co materialne, każdy przedmiot. Wspomniany już tutaj niegdyś, wybitny teoretyk sztuki, sir Herbert Read, powiedział, że „cała rzeczywistość jest estetyczna”. Nic dodać, nic ująć. A że słynny sir Herbert był współtwórcą arteterapii, to bierzemy sobie jego słowa głęboko do serca. Także te słowa: „dzieje sztuki zaczynają się od ekspresji”. I właśnie tak działamy, ekspresja jest dla nas niczym dla rolnika motyka, dla indianina szałas, a dla sapera kariera. Zatem na zajęciach terapii przez ekspresję, zwanej inaczej arteterapią, wpisujemy się w dzieje sztuki.

 

 

tekst łatwy do czytania

 

Text łatwy do czytania

 

 

W naszej Świetlicy odbywają się ciekawe zajęcia. Różne, ale najbardziej kolorowe są zajęcia plastyczne. Naszą one dumną nazwę – terapii przez ekspresję. Ekspresja to inaczej działanie. Chodzi więc o to, by działać, dobrze się bawiąc i tworzyć. Tworzyć na przykład obrazy, kolorowe, ładne. Można je potem powiesić na ścianie i od razu pokój staje się ładniejszy. A nam milej się w nim przebywa. I to jest właśnie główne zadanie sztuki – upiększać świat. Tak właśnie robimy i przy okazji dobrze się bawimy, a najciekawsze w tym jest to, że nazywa się to wszystko terapią.

 

Fot. Tomasz NessingFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress