PSONI - Żory | Dzielni w wysiłku (i to jak dzielni!)
7570
post-template-default,single,single-post,postid-7570,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.8,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Dzielni w wysiłku (i to jak dzielni!)

30 lis Dzielni w wysiłku (i to jak dzielni!)

Motto ma wielką moc (po to w końcu się je wymyśla). Znamy różne, każda organizacja, każdy zespół, być może i każdy z nas, ma jakąś sentencję, która pomaga mu żyć i radzić sobie w tym życiu. Wiele z nich przeszło do popkultury i stało się nam bliskie, jak na przykład to z Forresta Gumpa, że „życie jest jak pudełko czekoladek (…)” Jednak gdy zderzymy się z prawdziwie głębokim, wtedy rodzi się w nas podziw i nie możemy się z niego otrząsnąć. Tak też dzieje się zawsze z nami, gdy słyszymy te słowa: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Dziś, podczas II żorskiego Dnia Treningowego MATP Olimpiad Specjalnych, widzieliśmy niekwestionowanych bohaterów, dzielnych w swym wysiłku.

Żadna Liga Mistrzów, żadne igrzyska czy mistrzostwa nie dają nawet namiastki tej dzielności. Dzielności zmagania się z samym sobą (to najtrudniejsze – większość o tym wie). Polecamy każdemu udział w tym wydarzeniu (następne u nas w lutym), zweryfikować można wtedy swe podejście do życia. Tymczasem zobaczcie fotorelację.

 

tekst łatwy do czytania

 

 

TEXT łatwy do czytania

 

 

Za nami druga Olimpiada Specjalna organizowana przez nas w Żorach. Było jak zwykle wzruszająco i pięknie. Każdy z zawodników dzielnie walczył. I każdy wygrał. Bo najważniejsza w Olimpiadzie jest właśnie ta bitwa z sobą samym. Ta chęć, by udało nam się osiągnąć cel. Cele (czyli to co chcemy zrobić) są różne, ale są nasze i je osiągamy. Miło było spotkać się z kolegami i koleżankami z innych miast. Lubimy takie zabawy, jak dziś. Musimy wtedy trochę się pomęczyć, ale to zmęczenie jest dobre i przyjemne. Następnym razem będziemy to robić w Żorach w lutym (czyli za 3 miesiące). Przyjdźcie nam kibicować.

Fot. Tomasz NessingFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress