PSONI - Żory | Rehabilitacja albo element holistycznego podejścia do człowieka
6822
post-template-default,single,single-post,postid-6822,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.8,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Rehabilitacja albo element holistycznego podejścia do człowieka

12 paź Rehabilitacja albo element holistycznego podejścia do człowieka

Z czym Wam się to kojarzy? Wspaniale funkcjonujący mechanizm, wszystko ze sobą współdziała, jak dobrze skonstruowany pojazd, co tam pojazd, jak bolid formuły 1, jak gwiezdny wehikuł, jak gepard w biegu. Czym to może być? No brawo! To właśnie jest greckie holos. Czyli całość, tak Grecy patrzyli na człowieka, jako na idealnie funkcjonujący układ, którego nie można rozdzielić.

My też tak patrzymy na człowieka, tak patrzymy na naszych wychowanków, że stanowią oni integralną spójność i nie ma mowy o rozwoju jednej sfery, bez rozwoju innej. Jednym słowem organizm człowieka to swoisty konglomerat, gdzie wszystko do siebie pasuje. Jako mechanizm zbudowany jest z umysłu, ciała, duszy i emocji stanowiących współdziałające czynniki. My to wiemy, stąd tak duży nacisk kładziemy na rehabilitację. Zobaczcie rehabilitantkę Martę przy pracy.

Foto Tomasz NessingFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress