PSONI - Żory | Mama
5188
post-template-default,single,single-post,postid-5188,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.8,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Mama

26 maja Mama

Wyobraźcie sobie taki oto obraz: od północy po południe i od wschodu po zachód, ziemia jest skuta lodem. Od wszechobecnej bieli aż pękają oczy. Ptaków nie uświadczysz, istot żywych, kwiaty i zieleń to zapomniana abstrakcja. Wieczna zima stała się okrutną rzeczywistością. Cóż to za apokaliptyczna wizja? – zapytacie. To świat cierpiącej matki. Tak cierpi mityczna Demeter po utracie córki. Jej ból sprowadza na ziemię bezkresną zimę i śmierć. Lecz wystarczyło tylko, by Kora na część roku powróciła do swej matki, a wszędzie zapanowała ogólna radość i wiosna. Ta przepiękna alegoria matczynej miłości mówi wiele o naszych mamach. Mamach naszych podopiecznych, okrutnie nieraz doświadczanych przez los, dzielnie toczących codzienną nierówną walkę, nad życie kochających swe pociechy. Złóżmy zatem  należny im hołd w dzień ich święta. Niech nie opuszcza ich siła, zdrowie i szczęście. Niech będą po prostu szczęśliwe. Tego też życzymy wszystkim mamom, także naszym koleżankom, które są mamami i naszym własnym mamom.

Fot. Tomasz Nessing

Kartki wykonane na Świetlicy Rewalidacyjno – Rehabilitacyjnej działającej w ramach projektu „Aktywni Razem: program aktywnej integracji poprzez aktywizację zawodową i społeczną osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w Mieście Żory” oraz przez pracowników z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego.

 Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress