PSONI - Żory | „All you need is love”!!! – i wszystko jasne. Kilka słów o naszym Projekcie.
3027
post-template-default,single,single-post,postid-3027,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.8,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

„All you need is love”!!! – i wszystko jasne. Kilka słów o naszym Projekcie.

15 marca „All you need is love”!!! – i wszystko jasne. Kilka słów o naszym Projekcie.

Tak, wreszcie nadeszła wiosna,  a z wiosną zaczynamy przygotowania do corocznych obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym roku będą to przedjubileuszowe – XIX obchody. Już nie możemy się doczekać. 13 maja, jak zwykle rozpoczniemy mszą świętą w kościele pw. św. Filipa i Jakuba, po której ruszymy z manifestacją ulicami naszego miasta. Finał odbędzie się na os. Ks. Władysława, gdzie do późnych godzin wieczornych będziemy świętować ten dzień, biorąc udział w różnych zabawach, oglądając występy artystów i słuchając dobrych koncertów. O szczegółach opowiemy niebawem. Już w tym miesiącu, w ramach wspomnianego projektu, o jakże prawdziwej i intrygującej nazwie: „All you need is love”, odbędą się warsztaty pt: „Czy jest źle w sensorycznej mgle?”, adresowane do gimnazjalistów. Na pierwszy ogień pójdą gimnazjaliści z zaprzyjaźnionego
z nami I Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Karola Miarki w Żorach.

Zapytacie – skąd tak dziwna, angielskojęzyczna nazwa projektu i całych obchodów DG? Otóż chcemy wszystkim oznajmić, że skupiamy się teraz na głoszeniu słów pokoju i miłości. A jaka pieśń, jaki hymn, będzie najlepszy dla rozpowszechniania tej idei – oczywiście perełka The Beatles pochodząca ze wspaniałego albumu „Yellow Submarine” z 1967 roku. Hymn hippisów, co ciekawe zaczynający się fragmentem Marsylianki (tak, tak – to rewolucyjna pieśń). Przez lata toczonej, nierównej walki o lepszy świat, o to, byśmy mieli godne miejsce w społeczeństwie (zarówno w przenośni, jak i w dosłownym tego słowa znaczeniu), udało nam się wiele wywalczyć. Oczywiście nadal będziemy w pogotowiu bojowym, lecz w czasach, w których tak często (o wiele za często) mówi się o wojnie, my będziemy mówić o miłości. Niech więc brzmią słowa Lennona, niech gra muzyka McCartney`a, niech miłość będzie na ustach wszystkich. Chcemy pokoju, chcemy by nas akceptowano i lubiano, by nie zabierano nam godności. Chcemy być częścią tego pięknego świata i chcemy by ten świat rzeczywiście był piękny.

Pamiętajcie: „Wszystko co jest Wam i nam potrzebne – to miłość”. I niech tak pozostanie.

Na fotografiach poniżej (w większości autorstwa Doroty Głąbińskiej – Owczarek, ale także Tomasza Nessinga) przedstawiamy jak na przestrzeni lat świętowaliśmy Dni Godności. Przypomnijmy: przez 18 lat, pod nieustającym patronatem Pana Prezydenta, maszerowaliśmy w demonstracjach ulicami naszego miasta i towarzyszyli nam w tych marszach liczni mieszkańcy oraz najważniejsi urzędnicy żorscy – dziękujemy za solidarność.

Na naszej scenie – najpierw na rynku, potem na os. Ks. Władysława, zagrało wiele ciekawych, alternatywnych zespołów, grających ambitną muzykę rockową, których nie powstydziłby się całkiem niezły festiwal. Były to min: Komety, Pogodno, Biff, Koniec Świata, Konopians – dwukrotnie, w tym raz z legendą polskiego undergroundu – Robertem Brylewskim, dwukrotnie Taboo, Treva Massive Band, Kometa Marleya, Sari Ska Band, Jan Niezbendny & Klezmer Band i wiele, wiele innych. Niech żyją wspomnienia!

Projekt będzie realizowany w ramach zadania publicznego w zakresie oświaty i wychowania pod tytułem „ALL YOU NEED IS LOVE” ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Logo_ŻoryFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress