PSONI - Żory | UWAGA UWAGA Komunikat Dyrektora OREW
12397
post-template-default,single,single-post,postid-12397,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.8,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

UWAGA UWAGA Komunikat Dyrektora OREW

24 Mar UWAGA UWAGA Komunikat Dyrektora OREW

Drodzy rodzice, uczniowie, pracownicy OREW, koleżanki i koledzy

pewnie nikomu nigdy przez głowę nawet nie przeszło, że przyjdzie nam żyć w tak dziwnych czasach. Cóż, jak powiedziałby Kurt Vonnegut: „zdarza się”. Musimy się z tymi nowymi wyzwaniami zmierzyć. Oczywiście ze względów wiadomych nie przychodzimy do pracy fizycznie, lecz to nie znaczy, że nie pracujemy. Pracujemy i to nie gorzej niż w czasach „normalnych”. Być może będzie to nawet trudniejsze, bo wykazać się będziemy musieli wielką kreatywnością. Lecz tej cechy nigdy nam nie brakowało. Zatem robimy tak:

Zdalnie prowadzić będziemy zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze. Polegać one będą na kontakcie telefonicznym oraz wirtualnym nauczycieli i specjalistów z rodzicami oraz uczniami ze swojej grupy. Niezmiernie ważne będzie zebranie przez nauczycieli i specjalistów adresów mailowych rodziców swych uczniów. Nauczyciele i specjaliści za pomocą informacji mailowych przekazywać będą rodzicom wskazówki, w jaki sposób pracować w domu ze swym dzieckiem. Przesyłać będą opisy metod (np. wg Knillów, metody bazalnej, etc.), linki do specjalistycznych stron internetowych, przesyłać będą filmiki instruktażowe. Fizjoterapeuci udzielać będą wskazówek w jaki sposób bezpiecznie dokonywać czynności rehabilitacyjnych. Podobnie logopedzi – radzić będą jak bezpiecznie karmić, usprawniać, etc. Niezwykle ważne w tych trudnych dniach będzie wsparcie psychologiczne i emocjonalne skierowane do rodziców oraz uczniów.

Wsparcia udzielać będzie psycholog – Ania Wadas, tel. 792 240 619, mail: annawadas.psycholog@gmail.com

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, dzwońcie na numer telefonu: 601 077 099

Nie dajcie się zarazić, uważajcie na siebie i do zobaczenia niebawem (mam nadzieję)

Tomasz TomiakFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress